آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

شرکت خودروسازی جیلی می‌خواهد با تصاحب ‌Meizu وارد بازار موبایل شود

  • -
شرکت خودروسازی جیلی می‌خواهد با تصاحب ‌Meizu وارد بازار موبایل شود

بر‌ ‌اساس گزارشی جدید برند خودروساز چینی جیلی (Geely) قصد دارد شرکت Meizu را که در‌ زمینه‌ی ساخت گوشی‌های هوشمند فعالیت دارد، خریداری کند.

ظاهراً خودروساز معروف چینی یعنی جیلی در‌ ‌حال برنامه‌ریزی برای خرید یک برند سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند است. منابع نزدیک به این موضوع اعلام کرده‌اند که گوشی‌ساز موردنظر جیلی، برند Meizu است.

به گزارش گیزموچاینا، بر‌‌ اساس گزارش 36kr چندین منبع مستقل تأیید کرده‌اند که گروه جیلی برای خرید Meizu در‌‌ حال مذاکره با این شرکت است. ظاهراً این معامله هنوز در‌‌ حال انجام است و جزئیات دقیق‌تر در‌ ‌مورد آن مثل قیمت کل خرید هنوز مشخص نیست. شایان‌‌ ‌ذکر است که این اقدام تا‌ حدودی با گزارش‌های قبلی منتشرشده در این زمینه مطابقت دارد. پیش از این اعلام شده بود که جیلی در‌ حال برنامه‌ریزی برای خرید یکی از برندهای تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند است.

خرید یک شرکت سازنده‌ی گوشی هوشمند توسط یک شرکت خودروساز، اقدامی است که خلاف روند فعلی بازار محسوب می‌شود؛، زیرا اخیراً برندهای تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند مثل شیائومی و اپل برای ورود به بازار خودرو آماده می‌شوند و این‌ در‌ حالی است که جیلی از صنعت خودرو به صنعت گوشی‌های هوشمند وارد خواهد شد. طبق گزارش‌های قبلی، رئیس و مؤسس جیلی پیش از این طرح جسورانه‌ی خود را آغاز کرده‌اند و تصمیم بر این بوده که اولین گوشی هوشمند این شرکت در سال ۲۰۲۳ روانه‌ی بازار شود. علاوه‌براین، در‌ حال‌‌ حاضر مشخص شده که سرمایه‌ی اولیه‌ی جیلی برای شروع پروژه‌ی فعالیت در بازار گوشی‌های هوشمند حدود ۱۰ میلیاد یوان (تقریباً ۱٫۵۵ میلیارد دلار) بوده است.

با توجه به هدف جیلی برای عرضه‌ی اولین گوشی هوشمندش در یک سال آینده، خرید یک برند فعال در این حوزه منطقی به‌‌ نظر می‌رسد؛ زیرا این اقدام با برنامه‌های زمانی این شرکت مطابقت خواهد داشت.

Meizu در‌ حال‌‌ حاضر یک تیم اختصاصی برای عملیات‌های مرتبط با گوشی‌های هوشمند خود در‌ اختیار دارد. اگرچه فعالیت این برند چینی در چند وقت اخیر کمی کاهش یافته است، با خریداری شدن توسط جیلی احتمالاً تغیییراتی در Meizu نیز اعمال خواهد شد که می‌تواند به احیای سهم این شرکت در بازار گوشی‌های هوشمند کمک کند.

البته باید اشاره کنیم این گزارش هنوز به‌طور رسمی تأیید نشده است و بنابراین تا انتشار گزارش‌های معتبر و رسمی باید کمی بیشتر صبر کنیم.

اشتراک گذاری با دوستان

نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه