آی تی کلوپ | ITCLOOP

روی نبض فناوری زندگی کنید

مردگان با این اپلیکیشن پیام می‌فرستند!

  • -
مردگان با این اپلیکیشن پیام می‌فرستند!
کاربران با استفاده از پَست پُست می‌توانند خواسته‌هایشان را به عزیزانشان بگویند یا پیام تبریکی بفرستند تا سال‌ها بعد شنیده شود

به گزارش ITcloop سازنده این اپلیکیشن تاکید می‌کند این برنامه، که سالانه ۱۹ دلار هزینه اشتراک دارد، جایگزین وصیت‌نامه نیست. 

یک اپلیکیشن مکزیکی پیام‌ها و آخرین خواسته‌های کاربران را ذخیره می‌کند تا پس از مرگ آن‌ها، با عزیزانشان به اشتراک بگذارد.

میگل فارل، سازنده اپلیکیشن پَست پُست (Past Post) می‌گوید: «مکزیکی‌ها به مرگ می‌خندند، اما صحبت درباره‌اش برایشان سخت است.»

او به خبرگزاری ای‌اف‌پی می‌گوید: «این اپلیکیشن به شما امکان می‌دهد همه کارهایتان را برای این لحظه که وقتی انتظارش را ندارید از راه می‌رسد، سروسامان داده باشید.»

در حالی که مکزیکی‌ها در جشنواره سالانه «روز مردگان» با خوشحالی جمجمه‌های کله‌قندی هدیه می‌گیرند، اغلب وقتی حرف این موضوع پیش می‌آید، به‌ویژه بحث میراث، چندان راحت نیستند.

این اپلیکیشن به‌عنوان مثال به پدری که در سلامت کامل به سر می‌برد امکان می‌دهد پیام‌های تبریک به فرزندانش ضبط کند تا آن‌ها سال‌ها بعد، در صورتی که او فوت کرده باشد، در مراسم فارغ‌التحصیلی‌شان بشنوند.

کاربران با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانند خواسته‌هایشان را بگویند، به‌عنوان مثال مراسم تدفینی که ترجیح می‌دهند و نحوه مدیریت حساب‌های بانکی و صفحاتشان در رسانه‌های اجتماعی.

اپلیکیشن پَست پُست این محتوا را به‌شکل رمز غیرقابل‌معاوضه (ان‌اف‌تی) نگهداری می‌کند. ان‌اف‌تی سند مالکیت دیجیتال با استفاده از فناوری زنجیره بلوکی (بلاک‌چین) رمزارز‌هایی مانند بیت‌کوین است.

سازنده این اپلیکیشن تاکید می‌کند این برنامه، که سالانه ۱۹ دلار هزینه اشتراک دارد، جایگزین وصیت‌نامه نیست. البته به گزارش اتحادیه دفاتر اسناد رسمی مکزیکوسیتی، اکثر مکزیکی‌ها وصیت‌نامه ندارند.

فارل می‌گوید این محتوا «هیچ‌گونه ارزش حقوقی ندارد و، اما ارزش نمادین بسیار مهمی دارد».

اشتراک گذاری با دوستان

نظرات: (۰) اولین کسی باش که برای این مطلب نظر می‌ده!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

هدایت به بالای صفحه